У Дніпрі відкрили найбільший у Східній Європі храм Вірменської апостольської церкви

У Дніпрі 17 березня відкрили храмовий комплекс Святого Григора Лусаворича – найбільший у Східній Європі храм Вірменської апостольської церкви.
Про це повідомляє місцеве видання Наше місто.

Церемонію провів Верховний патріарх і католікос всіх вірмен, першоієрарх Вірменської апостольської церкви Гарегін II і глава Української єпархії Вірменської апостольської церкви єпископ Маркос Оганесян. 4765_main dnepr IMG_97

На освяченні нового дніпровського християнського храму зібралися священнослужителі всіх вірменських храмів України, духовні лідери релігійних громад Дніпра, голова ОДА Валентин Резниченко і дніпровський міський голова Борис Філатов. А також близько трьох тисяч дніпрян, сотні вірян і паломників.

Храм Святого Григора Лусаворича побудовано вірменською громадою міста за допомогою і за підтримки меценатів і патріотів Дніпра.

Перший камінь у фундамент цієї церкви, названої на честь святого Григорія Просвітителя, першого католікоса всіх вірмен, було закладено майже п’ятнадцять років тому, в серпні минулого року освятили її хрести і дзвони.

За вірменськими традиціями, храм є не тільки духовним центром, а й виконує роль культурного центру. При храмі діє вірменська недільна школа. На території храму встановлені традиційні пам’ятні камені – хачкари.
Recent Posts