Відзначення 70-ї річниці ліквідації вірмено-католицької церкви в Західній Україні

Верховна Рада України прийняла постанову про відзначення 70-ї річниці ліквідації Вірмено-католицької церкви в Західній Україні.
За відповідне рішення проголосувало 240 народних депутатів. «1945 року на Західній Україні почалася масова ліквідація східно-католицьких церков.  Вірмено-католицька церква була однією з перших серед них. За даними історичних джерел остаточною датою ліквідації Вірмено-католицької архідієцізії Львова вважають 25 жовтня 1946 року», — йдеться у постанові. З метою збереження історичної пам’яті, утвердження проголошених Конституцією України принципів свободи віросповідання та прав національних меншин, засудження будь-якого переслідування за релігійною та етнічною ознакою, Верховна Рада постановила:
  • Вшанувати 25 жовтня 2016 року 70-ту річницю ліквідації Вірмено-католицької церкви в Західній Україні.
  • Рекомендувати Міністерству освіти і науки України забезпечити проведення у середніх та вищих навчальних закладах уроків, приурочених темі ліквідації Вірмено-католицької церкви в Західній Україні.
  • Рекомендувати Національній академії наук України забезпечити координацію робіт з дослідження теми ліквідації Вірмено-католицької церкви в Західній Україні.
Джерело: espreso.tv
[gallery ids="6032,6033,6035,6036,6037"]