Зустріч Новопризначеного Посла Вірменії в Україні з делегацією Національного конгресу вірмен України

18 березня 2019 р. у приміщенні Посольства Вірменії в Україні (м. Київ, вул. Володимирська, 45) відбулася зустріч Новопризначеного Надзвичайного і Повноважного Посла Вірменії в Україні Його Високоповажності Тиграна Сейраняна з делегацією у складі керівництва і представників Національного конгресу вірмен України.

Зокрема, до складу делегації входили Ашот Аванесян, Голова Ради національних спільнот України, Президент Національного конгресу вірмен України, Заслужений працівник культури України; Арташес Авакян, Віце-президент Національного конгресу вірмен України; Вільямс Амалян, Головний лікар Всеукраїнського клінічного медико-реабілітаційного кардіохірургічного центру; Єрванд Данієлян, Заступник Голови РНСУ, Перший віце-президент Національного конгресу вірмен України; Сергій Казарянц, Голова Союзу Градобудівників України, директор і Головний архітектор Архітектурно-проектної компанії «Раден», діючий член Національної спілки архітекторів України, член-кореспондент Академії архітектури України, член містобудівної ради при головному архітекторові міста; Самвел  Карапетян, Віце-президент Національного конгресу вірмен України; Ігор   Мазепа, Віце-президент Національного конгресу вірмен України, Голова Координаційної ради організації «Родина Мазеп»; Петрос  Погосян, директор ТОВ «Дорпроектбудсервіс»; Валерій   Степанян, кінорежисер, актор, драматург, Віце-президент Національного конгресу вірмен України.

[gallery size="medium" ids="7511,7512,7513,7514"]

Представники НКВУ привітали Пана Тиграна Сейрановича з призначенням на посаду Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Вірменія в Україні і побажали подальших успіхів і досягнень на відповідальному посту на благо Вірменії та її народу.

У ході зустрічі представники НКВУ розповіли про найбільш значущі заходи, які були проведені НКВУ в Україні за минулий рік і спрямовані на збереження національної ідентичності етнічних вірмен, відновлення історико-культурних цінностей, а саме:

  • 28 вересня 2018 р. в Харкові відбувся круглий стіл «Всеукраїнська громадська платформа «Вірменія – Україна: Діалог культур» за участі представників державного управління та керівників національно-культурних громад України та Вірменії. Яскравим доповненням до соціально-культурного заходу стала концертна програма «Мистецька палітра етнічних спільнот України» за участю майстрів мистецтв, художніх колективів і солістів етнічних спільнот України ;
  • 29 травня 2018 року в Українському домі (м.Київ) було організовано загальнонаціональне вірменське свято, присвячене 100-річчю проголошення Першої Республіки Вірменія. На запрошення Національного Конгресу вірмен Українивідзначити урочисту подію до Києва прибули почесні гості, вчені, політологи, митці та представники засобів масової інформації з Республіки Вірменія.У рамках заходу відбулася Міжнародна конференція і фотовиставка архівних матеріалів про героїв Сардарапатської битви, а також урочистий Гала-концерт, в якому взяли участь художні колективи та солісти Ради національних спільнот України, Національного конгресу вірмен України, Асоціації діячів етнічного мистецтва та багато інших.

Також представники НКВУ акцентували увагу на першочергових планах організації найближчим часом, а саме: створення Центру вірменської мови (адже основною метою діяльності НКВУ є збереження та розвиток національної культури, мови і традицій вірмен, які живуть в Україні, сприяння освіті рідною мовою); формування та збереження національної самосвідомості молоді; забезпечення колективних прав вірмен. Президент НКВУ Ашот Аванесян зазначив, що всі присутні на зустрічі члени НКВУ виступають за збереження та збагачення вірменських національних традицій,сприяють засвоєнню цінностей вірменської культури, їх популяризації серед представників іншихетнічних груп України. Проводиться активна роботаз відновлення шкіл та дитячих садків, пам’яток культури та архітектури, які знаходяться на території Вірменії, надається допомога жителям прикордонних поселень Вірменії, здійснюється багато інших соціальних проектів.

У ході зустрічі Посол Вірменії розповів про основі напрями діяльності Посольства, охарактеризував двосторонній українсько-вірменський діалог, відзначив позицію Республіки Вірменія щодо України (зокрема, про однозначну підтримку вірменською стороною суверенітету та територіальної цілісності України, активне сприяння її європейській інтеграції та внутрішнім реформам) і зазначив, що важливою складовою успішних демократичних перетворень у поліетнічному українському суспільстві на шляху до високих європейських стандартів життя є безперервний діалог влади з представниками громадських організацій.

На переконання представників НКВУ, життєвий шлях та попередній успішний досвід роботи Пана Тиграна Сейрановича може бути використаний Україною в багатьох сферах життєдіяльності: у першу чергу це стосується функціонування соціальної, економічної, політичної, духовної та інших сфер суспільства.

Президент НКВУ Ашот Аванесян підтвердив готовність Національного конгресу вірмен України продовжувати працювати за повноцінне розширення потенціалу двосторонніх відносин в ім'я процвітання двох країн і народів.

В цілому зустріч пройшла в дружній доброзичливій атмосфері, під час якої, поруч з конкретними темами та актуальними питаннями, співрозмовники ключову увагу приділили обговоренню можливості обміну досвідом та подальшого співробітництва.