АРСЕН АВАКОВ ПРОВІВ ЗУСТРІЧ ІЗ ВЕРХОВНИМ ПАТРІАРХОМ І КАТОЛІКОСОМ УСІХ ВІРМЕН ГАРЕГІНОМ II

Зустріч відбулася в рамках дводенного візиту патріарха в Україну.
Сторони обговорили питання, пов’язані з життям численної вірменської громади в Україні, чиє історичне коріння сягає давніх часів.
Спільно з Його Святістю Гарегіном II, а також Главою Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископом Маркосом Оганесяном Арсен Аваков узяв участь у першій квартальній конференції Спілки вірмен України.  av2
За участю Глави Вірменської Апостольської Церкви відбувся чин освячення фундаменту вірменського кафедрального собору, що споруджується у Києві.
Збережені церкви, пам`ятники історії та культури, які вціліли на території України, датовані XI століттям. Решта зруйновані. Історично найбільші вірменські колонії сформувалися на Поділлі, в Галичині та Криму. Станом на сьогодні в Україні мешкає близько 500 тисяч вірмен. У 1991 році з відновленням незалежності в Україні було офіційно зареєстровано єпархію Вірменської Апостольської Церкви, громади якої зараз діють у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, а також у деяких містах Криму.
источник  сайт МВД