Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 Сьогодні Україна із світовою спільнотою відзначає Міжнарод-ний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день, саме 27 січня 1945 року, військові визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. За час існування цього концтабору в ньому загинули, за деякими оцінками, від 1,5 до 2,2 млн осіб. За період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 3 000 000 цивільних осіб (українців та представників інших етностів), з яких близько 900.000 євреїв, що проживали в Україні. Загалом жертвами Голокосту стали 6 млн євреїв.

    Ми з особливим сумом і пошаною згадуємо трагічні сторінки новітньої історії людства. На виконання резолюції Генеральної Асамблеї ООН, і дотримуючись відповідних рекомендацій Ради Європи в Україні здійснюється дослідження і вивчення трагічних подій, які призвели до винищування однієї третини євреїв і незлічених жертв з числа представників інших національностей.

     Ми повинні докласти необхідних зусиль для запобігання розбрату, міжнаціональної ненависті і ворожнечі, релігійної упередженості, що породжують акти фанатизму, ксенофобії, расизму, антисемітизму і геноциду.

    Голокост дійсно був, і, зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

Пам’ятаємо і змінюємо світ на краще!