Президія

Народився 17 червня 1964 року. Джалуд, Варташенського р-н., Азербайджанської РСР.

Громадянин України.

Освіта вища: Московський торгово-економічний інститут (1990 р.), економіст; Харківський національний економічний університет (аспірантура, 1997).

Діяльність: з 1989 р. Аванесян О. Д. веде активну громадську діяльність, спрямовану на збереження та розвиток культури та мови представників національних спільнот України та збагачення міжнаціональних відносин.

Був фундатором Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Союз вірмен України». 1 липня 2001р. Аванесян О. Д. обраний першим президентом Спілки вірмен України. У 2007 році очолив Спілку громадських організацій «Рада національно-культурних громад». На посаді Голови Ради Аванесян О. Д. провів плідну діяльність з метою об’єднання громадських організацій міста Києва та України на започаткування спільних інтересів щодо захисту законних інтересів членів етнічних громад та відродження національно-культурних цінностей.

2008 року працював на посаді заступника Голови Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України.

У 2009 р. був Головою Ради Всеукраїнських громадських організацій Національних меншин України при Державному комітеті у справах національностей та релігій.

Також у 2009 році засновується Всеукраїнська громадська організація «Національний конгрес вірмен України» та обирається її Президентом.

_MG_0513З 2014 року у зв’язку зі складною політичною та соціально-економічною ситуацією в країні діяльність Національного конгресу вірмен України значно активізувалася. Під керівництвом Аванесяна О. Д. було проведено багато благодійних акцій та культурних програм на підтримку національної єдності України. З метою досягнення міжнаціональної згоди в суспільстві 7 травня 2014 р. ВГО «Національний конгрес вірмен України» підписав Меморандум «Про міжнаціональну згоду в Україні» із закликом об’єднати зусилля для збереження єдності української нації, цілісності території держави, досягнення миру та злагоди в суспільстві та протидії поширенню екстремізму та міжнаціональної ворожнечі.

img_1095За час своєї громадської діяльності Аванесян О. Д. провів безліч культурно-освітніх заходів, конференцій, круглих столів, засідань, з’їздів, форумів, конгресів, виставок, творчих вечорів, концертів та фестивалів, серед яких традиційний фестиваль «Національні кухні народів України» , Всеукраїнський фестиваль «Вірменські таланти України», круглий стіл на тему: 95-річчя річниці Геноциду вірмен 1915 року; перший Всеукраїнський фестиваль вірменської народної творчості “Моя Вірменія”; круглий стіл на тему вірмено-українських історичних відносин «Історія та сучасність»; круглий стіл до Дня Незалежності України “25 років незалежності: роль та досягнення національних спільнот України”; Міжнародну конференцію “Будуємо нову Європейську країну разом”; конференція керівників творчих колективів національно-культурних громад, у рамках якої відбувся фестиваль “Всі ми твої діти, Україно”; Всеукраїнські вірменські конгреси; творчий вечір Народного артиста Вірменії Рафаеля Котанджаняна та творчий вечір поетеси Сільви Капутікян; вечір пам’яті Тараса Шевченка “Тарас Шевченко мовами національностей”; шаховий турнір до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні під гаслом «Шахати не мають національності»; активну участь у заходах, присвячених 100-річчю Геноциду вірменського народу під гаслом: «ПАМ’ЯТАЄМО І ВИМАГАЄМО»; участь у Всесвітньому вірменському конгресі та Всесвітніх вірменських форумах; активну участь у перекладі книги члена Спілки письменників України письменника Віктора Кочевського “Давид Сасунці: Вірменський народний епос”; сприяння відкриттю вірменських шкіл у Києві та інших регіонах України; підтримка будівництва вірменської церкви в Україні; ініціатор та координатор поїздки до Вірменії на Міжнародний форум «Роль громадських організацій у формуванні Євразійського союзу», що сприяла розвитку культурних зв’язків та залученню іноземних інвестицій в Україну; керівник проекту книги “Вірменська громада України”; творець документального фільму “Давида славні нащадки”; керівник проекту створення “Вірменський Вісник”.

dsc_0057

Аванесян А.Д. нагороджений почесним званням “Заслужений працівник культури України”; Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом», Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України «За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку культури, збереження міжнаціональної згоди в Україні та високий професіоналізм»; Ювілейною медаллю Президента України “20 років незалежності України”, Почесним знаком Державного комітету України у справах національностей та міграції; Золотою медаллю Міністерства культури Республіки Вірменія; медаллю “Комітас” Міністерства діаспори Вірменії. А також має нагороди державних установ України та Вірменії, нагороди міжнародних фондів та релігійних громад.

Безпартійний. Одружений.

Віце-президенти Конгресу

Даніелян Ерванд

Степанян-Григоренко Валерій

Лалаян Сергій Семікович

Согомонян Армен

Данієлян Грача