REBUILD UKRAINE 2023

Варшава, Республіка Польща

«Відбудова України – це не локальний проект, не проект одного народу, а спільне завдання всього демократичного світу – усіх країн, які можуть сказати про себе: ми цивілізовані.»

Президент України Володимир Зеленський

Поки Збройні Сили нашої країни мужньо борються з агресором, українсько-британська виставкова компанія “Прем’єр Експо” започаткувала спеціалізовану виставку та конференцію ReBuild Ukraine, яка сприятиме відновленню нормального життя українських громад, постраждалих внаслідок війни.

Міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine відбулась у Варшаві (Польща) з 15 по 16 лютого 2023 року.

Даний захід відбувся за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, а також профільних міністерств країн-партнерів ЄС.

Основною метою цього заходу є прискорення фінансування для відновлення українських громад, які постраждали внаслідок військової агресії, а також залучення інвестицій у міста та регіони України, які сьогодні підтримують мільйони переміщених сімей та мають привабливі інвестиційні можливості.

ReBuild Ukraine прагне об’єднати на єдиній публічній платформі державні структури, міжнародні донорські та фінансові організації, територіальні громади, представників благодійних фондів, інвестиційних та будівельних компаній.

На урочистому відкритті ReBuild Ukraine, представники країн-учасниць висловили про свою причетність до відбудови України. Відбудова України стане наймасштабнішим проектом реконструкції з періоду Другої Світової Війни. Масштаби руйнувань настільки значні, що лише завдяки активній участі країн-партнерів можливо буде подолати цей виклик. Це стане вікном можливостей для розвитку багатьох галузей економіки як в Україні, так і в інших країнах світу.

«Ми не повинні чекати кінця війна і нашої перемоги. Ми повинні починати відбудову уже зараз в тих регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Ми повинні забезпечувати житлом тимчасово переселених і вимушено переселених осіб. Ми повинні забезпечувати їх житлом не тільки в тих регіонах де зараз безпечно ,а і в тих регіонах, які ми звільняємо. Ми повинні нести повноцінну координацію з генштабом ЗСУ та впроваджувати вже ефективні механізми забезпечення тимчасовим і постійним житлом тих, хто хоче переїхати в інші регіони України.

Ми повинні працювати над тим, щоб повернути в країну наших мешканців. Ми Українці – і це наша головна перемога. Ми будемо йти до того ,щоб будувати якісне нове житло враховуючи не тільки Європейські ,а і світові тренди і стандарти в сфері будівництва. Ми будемо будувати , плануємо і вже почали будівництво енергоефективних ,енергоощадних та економічно доцільне житло, приміщень ,будівельта соціальної інфраструктури. Вже говоримо про відновлення перебудову ,розміщення та реінтеграцію для того щоб забезпечити тих хто являється найбільш вразливими ланками населення, в тому числі ми повинні поговорити про новий підхід для притулків ,бо на жаль ми розуміємо, що є достатня кількість дітей в яких батьки або загинули або зникли безвісти і на жаль це найскладніші випадки, адже зараз під час війни ми не знаємо чи живі їхні батьки ,чи вже остаточно дитина осиротіла – і це проблема. Проблема не тільки в тому щоб забезпечити дітей житлом ,а ще і повернути їх до життя ,повернути їх до того ,щоб вони змогли знову зажити. Ми розуміємо, що ця втрата буде з ними все їхнє життя. Але ми повинні надати максимальну підтримку та максимально забезпечити всім необхідним , за допомогою Європейських партнерів ми зможемо це зробити. Нам допомагає весь світ. Нам допомагає Америка ,Канада, Австралія, Ізраїль , Арабські Емірати та взагалі весь світ.

Весь світ хоче нашої перемоги і весь світ підтримує нас. Тому зараз бренд Українець працює на допомогу нам і ми повинні гордо вистояти і ось цей бренд розвивати. Для того щоб після перемоги люди хотіли приїхати до нас, що цей найкращий досвід вони хотіли би в нас взяти,щоб вони хотіли до нас їхати.Хотіли не тільки допомагати а і приймати безпосередньо участь ,зараз ми говоримо не тільки ,що вони можуть пожертвувати гроші і допомагати лише фінансово,а про те щоб вони ділилися з нами експертами ,методиками ,підходами і всім що ми можемо реалізувати.

Процес економічної відбудови це тема окремої дискусії, це тема навіть окремого діалогу і окремого впровадження. Тому на сьогодні ми повинні зупинитися над тим щоб розвивати малий та середній бізнес. Допомагати великому бізнесу також розширюватись , знаходити нових підрядників і забезпечувати країну новими робочими місцями. Ми всі знаємо і розуміємо,що наша економіка просідає в зв’язку з війною і з інвестиціями зараз туго ,відверто туго.  Отже зараз ми повинні працювати над тим щоб готувати інвестиційні пропозиції, готувати  інвестиційні проекти і взагалі проекти та стартап інкубатори в рамках і в межах нашої країни ,а якщо ми говоримо за межами країни то ті наші Українці,які знаходяться в різних країнах по тим чи іншим причинам ,працюють або проходять реабілітацію ,тимчасово живуть ви несете бренд України. Ви наше обличчя за кордоном і ваша головна задача працювати і розвивати можливість допомагати Україні і за кордоном в тому числі. Для того щоб не тільки українці повернулись а і привезли з собою європейців ,які захочуть будувати тут своє житло ,розвивати тут свої можливості та знаходити нові перспективні напрямки.»,-прокоментував подію Артем Гончаренко ,як керівник «Агенції відбудови», президент «Благодійного фонду Реконструкції та розвитку України».